A HES-TDL több mint 200 négyzetméter úszóstéget tervezett, gyártott és telepített az újonnan átadott Duna sétányon. Az úszóműállások kialakításuknál fogva alkalmasak evezős ki- és beszállásra, csónakok, kajakok, kenuk kikötésére, de kilátópontként is tökéletesen funkcionálnak.
"A beszámolókat és visszajelzéseket olvasva büszkén mondhatjuk, hogy a beruházás leglátványosabb elemei közé tartoznak a stégek. Ezek a sokrétű úszóműállások nemcsak a gyalogosok számára jelentenek újdonságot, hanem az evezősök számára is lehetőséget biztosítanak ki- és beszállásra, kialakításuktól függően pedig padokkal és napozóágyakkal is rendelkeznek. Bízunk benne, hogy a sétányra látogatók hosszú ideig örömüket fogják lelni a stégeinkben, és továbbra is közkedvelt állomásai lesznek az érdeklődőknek. Arra azonban mindenki figyeljen, hogy a kifüggesztett táblákon szereplő szabályokat és a feltüntetett teherbírásokat betartsa."
– mondta Hadászi Szabolcs, a HES-TDL stratégiai vezetője.
A projekt területe a Gubacsi hídtól délre található, végig a Duna mentén, a jelenleg átépítés alatt álló jódos-sós fürdőtől kezdve egészen Soroksár közigazgatási határáig, a szálloda, a csónakházak, a játszótér és a sportegyesületek csónakházai előtt húzódva. A sétány vonalvezetését úgy alakították ki, hogy ívesebb formák alkalmazásával a meglévő faállományhoz a lehető legkisebb mértékben kelljen hozzányúlni. A fejlesztés keretében létesültek az úszóművek a víz és a parti sétány közötti kapcsolat létrehozása céljából, amelyek karakterükben is alkalmazkodnak a parton kialakított sétányhoz, elsődleges funkciójuk pedig a passzív rekreáció és a kilátópontként való működés. A külső megjelenéshez teljesen illeszkedik az utcabútorok, padok és asztalok formaválasztása is, és a vadonatúj játszótér is további vonzerőt jelent a sétány számára. A megújulás után sokkal nagyobb forgalom várható a parton, így a vízre szállóknak, a kerékpárosoknak és a gyalogosoknak is fokozott figyelmet kell fordítaniuk egymásra, de a tervezők is úgy alakították ki a csónakházak előtti tereket, hogy az egymást keresztező forgalmak a lehető legkevésbé zavarják egymást.
Az úszóstégek szervesen kapcsolódnak a parti sétányhoz, gyakorlatilag a sétautak vízi folytatásai. Kialakításuknál alapvető szempont volt, hogy kis szerkezeti magasság és megfelelő stabilitás mellett könnyen telepíthetők legyenek, az időjárásnak ellenálljanak, az eseti jégviszonyokból adódóan ne károsodjanak, valamint egyedi forma szerint gyárthatók legyenek. A bejáróhidak biztosítják az úszómű helyben tartását és egyben a parttól való eltámasztását is, a gondos kialakításnak köszönhetően pedig az úszómű és a hidak, valamint a hidak és a parti hídfészek kapcsolatainál beépített zsanéros kötések tengelyei teljesen párhuzamosak, a parti tengelyvonalakkal azonos magaságúak. A HES-TDL többféle méretben és kialakításban összesen 4 darab úszóművet szállított a sétányra, az adott úszóműhöz méretezett és gyártott bejáróhidakkal. A fedélzetburkolat vörösfenyőből került kialakításra, az úszóművek és a bejáróhidak pedig rozsdamentes korláttal lettek ellátva. A nem mindennapi kialakítás mellett a megfelelő szilárdságuknak köszönhetően nagy biztonsággal ellenállnak az időjárás és a hullámzás okozta terheléseknek, illetve a használatból adódó igénybevételnek.
"Úszóműveink gyártását egyedi tervezés előzi meg, így a méretek és a formák is szabadon alakíthatók a hagyományos kialakítástól a formabontó elképzelésekig. A Duna sétányon is láthatjuk, hogy megfelelő szakértelem mellett milyen kreatív felhasználása lehet közel 2 tonna alumíniumnak, sokszáz folyóméter faanyagnak és több, mint 300 polietilén úszóelemnek egy békés dunai partszakaszon."
– tette hozzá.
Weboldalunkon saját és harmadik fél általi sütiket használunk azért a böngészési élmény javításáért. Az alábbi gombra kattintva elfogadhatja szabályzatunkat, amely a böngésző beállításaiban bármikor módosítható. Bővebb információ az Adatvédelmi és cookie szabályzatunkban található.